För den som följt Bianca Ingrosso under en längre tid så har man kunnat se att Ingrosso-familjen inkluderar två hundar vid namn Dino och Sammy. Hundarna bodde tidigare ofta hos Bianca men i och med hennes späckade vardag så är de nu även hos de andra familjemedlemmarna.
Nyligen var det dags för lite hundgos i Biancas lyxlägenhet – men det hela slutade inte som tänkt.

Hundarna hade nämligen kissat på golvet – i alla rum.




Bianca följde upp bilderna med en video där det låter som att hon lägger en liten pik till sig själv – eller till familjemedlemmen vars val det var att köpa hundarna från början.
– Man ska inte köpa hund om man inte har tid att uppfostra dem korrekt. Både för din skull, hundarnas skull och alla andras skull. Detta är ett tydligt bevis på att om man inte uppfostrar sina hundar noga från start så skäller de, kissar inne och håller på.
Nyheter24 tog kontakt med en expert som arbetar på en djurklinik i Stockholm.
– Om hundarna inte har urinvägsinfektion/njurproblem eller på annat sätt är sjuka så kan problemen bero på det faktum att de inte är rumsrena.. och det kan i många fall bero på lathet av ägaren, berättade specialisten för Nyheter24.
Men nu har det hänt igen. Under veckan publicerade Bianca en ny bild på en ny fläck som orsakats av hennes hundar.

Vad Bianca ska göra åt det återkommande problemet är ännu oklart.




