Ingen kan ha missat den norska serien "Skam", som bland annat slog rekord på SVT Play, där den blev den mest sedda serien – någonsin.
Serien har fått en hel del fans, några som till och med har rest till Norge bara för att besöka platserna där serien spelades in – som svenska Cassandra och Johan.
En av karaktärerna i serien är Noora, som spelas av Josefine Pettersen. I en intervju med tidningen W berättade hon nyligen vad som inte riktigt gillar med sin karaktär.
– De klippte mitt hår när jag fick rollen och då sa jag: ”jag hatar det här, det är så fult”, säger hon till W.
Men det verkar vara många som gillar karaktärens stil, eftersom ett danskt klädmärke har släppt en Noora-kollektion.
Du kanske också vill läsa om 20-åriga Johanna som träffade Skam-William när han besökte Stockholm – det kan du göra här.
Glöm inte att ladda ner vår app för att få full koll på de senaste nyheterna. Finns på Google Play och App Store.