Ninjamördarna fångades på kamera
De perfekta morden. Förutom att mördarna glömde stänga av övervakningskamerorna.
Gillar du artikeln?
Prenumerera på vårt nyhetsbrev och få fler artiklar som denna direkt i din inkorg - helt kostnadsfritt.
PENSACOLA. De sju män som gripits, misstänkta för att ha rånmördat 16-barnsföräldrarna Byrd och Melanie Billings, glömde att stänga av övervakningskamerorna innan de utförde de brutala morden i Florida, USA.
Enligt uppgifter hade en person speciellt tilldelats uppgiften att stänga av kamerorna i det enorma huset. Men det gjordes aldrig – något som mördarna inte visste om.
Polisutredarna är förbryllade över missen, eftersom mordet i övrigt var perfekt utfört. I själva verket hade gärningsmännen tränat inför mordet en hel månad i förväg.
– Avrättningen var i princip felfri. Det enda misstaget som inte gjorde detta till det perfekta brottet var att man inte stängt av övervakningskamerorna, uppger sheriffen David Morgan till nyhetsbyrån AP.
Gärningsmännen är mellan 16-56 år gamla.
Se mördarna fångas på övervakningskameran:
Skrivet av: