Tjo och tjimm – men det pågår ju fortfarande en influencisk värld bortom Blondinbellas hajfenssoppa.
Sprättben som ska dokumenteras, smygreklam som ska anmälas och patriarkat som ska krossas!
Här kommer en liten sammanfattning av vad skett i resten av influencervärlden.
Mogi och Mon Amour har ÄNTLIGEN lyckats sälja sin lägenhet, en försäljning som omgärdats av spekulationer om både lockpris och potentiella vinster eller förluster.
Skillnaden mellan inköp och försäljning blev alltså 460 000 kr.
Enligt henne så la de 260 000 kr, bara på att renovera köket så man kan ju undra om det överhuvudtaget blev någon vinst att tala om i slutänden.
Allt detta jobb, för att sedan kanske bara gått plus/minus noll. Inte ens den mest passionerade av upprustande renoverare kan väl vara nöjd med det?
Linn Ahlborg släpper någon typ av ”discoball-kollektion” för NA-KD och passar på att göra…?
Ja, vaddå?
Allihop i kör!
SMYYYYYYYGREKLAAAAAAM!!!!!!!!!
*fortsätt skrika*
För så här får man givetvis inte heller göra, men det är ju sen gammalt.
Tur att jag är intresserad av ställen att köpa nya bh-ar på, annars hade jag nog bara skrollat förbi det här inlägget och missat denna enorma olaglighet.
Det första positiva som kommit ur att ha stora bröst, någonsin.
Nack och ryggvärk är inte positivt så det räknas inte.
Alexandra ”Kissie” Nilsson och hennes Andreas firar att de varit tillsammans i två år.
Minns ni när han gjorde entré som hennes administrativa assistent och svarade på kommentarer på hennes blogg?
Det var nästan lite gulligt! Nu för tiden känns han som ett naturligt inslag av hennes uppdateringar och som att han alltid funnits i hennes liv.
Sötast av alla är nog ändå romansen mellan deras vovvar.
Mer omaka par får man leta efter. <3
Sandra Beijer erkänner sig oansvarig på bloggen.
Skönt att veta att jag varken gjort oansvariga saker eller dumheter i mitt liv! 😉
Fick gullig post från Jenny och Martin som har öppnat vintageshop i Palermo. Tenniskjol och canvasskor tack och merci. För tio år sedan var Jenny en femtonårig bloggläsare som rymde hemifrån till Stockholm med en kompis och då lät jag dom bo hos mig när de hörde av sig. Tyckte liksom inte att det var några konstigheter alls, tog till och med dom på hemmafest och introducerade jello shots i deras liv (förlåt så oansvarigt).//Sandy Bell
Kjolen Sandra har på sig fick hon i ett pressutskick förra veckan.
Har alla PR-byråer och kontor koll på influencers storlekar eller chansar de?
Ska man kanske börja skicka in sina mått till olika ställen och hoppas på det bästa – aka en ny garderob?
THKs mått är 25 – 95 – 25.
Frågor på det eller börja skicka!?
https://www.instagram.com/p/BqsP-kwnPgt/?utm_source=ig_web_copy_link
Sindy visar upp sin nya spons-röv till slut!
Inget sprättben men det får man kanske leva med.
