Ny serie – Alexandra Nilsson söker jobb

Alexandra Nilsson har hintat ett tag om att hon hållit på att spela in en ny satsning på Youtube, och nu har släppt det första avsnittet.
Serien heter ”Alexandra söker jobb” och går helt enkelt ut på att hon ska testa på lite olika arbeten, eftersom hon aldrig jobbat som någonting annat än influencer.
I det här första avsnittet får vi se Alexandra mjölka kor, smaka på nymjölkad mjölk, valla får och plocka ägg. Allt, precis som en riktig bonde! 🙂

Alexandra är bjussig på att bjuda på sig själv så jag tror det här kan bli riktigt roligt att titta på, men nog har hon varit lite inspirerad av Paris Hilton och Nicole Richies ”The Simple Life” när hon spånade fram, i alla fall det här första, konceptet?
Jag vill se Alexandra Nilsson i nästa säsong av Farmen, jag tror hon skulle kunna gå långt!!
Vad tror ni om det?

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *