Återigen har Joakim Lundell fått en av sina lyxbilar vandaliserad med ägg.
Familjen håller just nu på att bygga ett garage, men i väntan på det så tvingas Joakim Lundell parkera sina bilar på gatan. Normalt sett så står de parkerade nära familjens hus och övervakas av kameror, men i natt flyttade Joakim bilen längre ner på gatan, där den då ska ha ”äggats”.
Han trodde inte att någonting skulle kunna hända på en enda natt, men som ni kan se i videon här ovan så hade han fel.
Nu går han ut och erbjuder en hittelön på 50 000 kr till den som kan inkomma med ett tips som leder till att vandalerna identifieras.
Han menar att det är det enda sättet att stoppa vandaliseringen, att visa upp att man åker fast om man gör så här.
Det är inte första gången någon vandaliserat en av Joakims bilar.
Förra året så utsattes hans Lamborghini med nummerplåten ”Känd” för en liknande ägg-behandling, men den gången tog Joakim det hela med ro.
Det gör han inte den här gången, utan erbjuder som sagt 50 000 kr i hittelön på den eller de som kastat ägg på hans bil.
