Slump eller spons?

https://www.instagram.com/p/BpADRLzBM2P/?utm_source=ig_web_copy_link

Dubais marknadsavdelning är igång igen med att sprida influenca över hela sitt sandrika land.
Förra året var det Angelica Blick, Kenza, Hannalicious och Molly Rustas – bara för att nämna ett fåtal – som fick varsin bjudresa dit för att främja turistnäringen och nu är det ett nytt gäng som åker.

Viktor Frisk är där och så även Laila Bagge – som dock skriver att det är ett samarbete med Viafree i sitt inlägg men taggar # VisitDubai i texten. Är det Viafree tillsammans med henne serie Lailaland som gör samarbetet månne?

https://www.instagram.com/p/Bo6JLzxnWmv/?utm_source=ig_web_copy_link

Men nu till den lilla utmaningsdelen av inlägget!

Pingis och jag bestämde nämligen att jag väntar med Australien (lanseringen av Löwengrip är uppskjuten så jag åker dit i februari istället ). Men eftersom det är höstlov och alla kompisar är bortresta på förskolan så har jag bokat en resa till Dubai istället.//Isabella

Isabella Löwengrip skrev häromdagen att Löwengrips lansering i Australien är framflyttad och att hon istället bokat in en resa till Dubai för sig och barnen (en nanny?).
Bokat? Eller fått boka? Fått välja bokningsdatum?
Jag har nämligen en stark misstanke om att den här resan kommer röra sig om exakt samma samarbete som Viktor och Laila är på just nu – vad tror ni?
Är det slump eller spons?

 

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *