Det blir andra gången ledarna möts sedan Trump i mitten av augusti höll ett toppmöte med Rysslands president Vladimir Putin i Alaska, ett möte som slutade utan några direkta överenskommelser.
Trump har meddelat att han vill se till att Zelenskyj och Putin ses för att diskutera ett fredsavtal. Dock har inget sådant möte kommit till skott än så länge.
Ryssland har efter Putins och Trumps möte fortsatt sina attacker mot Ukraina och även kränkt flera Natoländers luftrum.
Trump lovade under fjolårets valkampanj att han skulle få slut på kriget snabbt efter att han vunnit valet, men förra veckan medgav han att det varit svårare än han trott.
— Putin har verkligen svikit mig, sade han då vid en pressträff tillsammans med den brittiske premiärministern Keir Starmer.