Tête-à-Tête med - David Nilsson
David är ett unikum i den stockholmska natten. Och då bor han inte ens kvar i landet.
Gillar du artikeln?
Prenumerera på vårt nyhetsbrev och få fler artiklar som denna direkt i din inkorg - helt kostnadsfritt.
Tête-à-Tête vill ta det lite längre. Varje vecka ställer vi därför utvalda Stockholmsprofiler mot väggen - och kräver raka svar.
Vissa gör en sak, andra gör ingenting. David gör allt. På en gång. I egenskap av en av stadens mer profilstarka bad boys så har David arrangerat event, drivit klubbar, varit musikvideoregissör och driver idag det prisbelönta solglasögonmärket Hyde’s Spectacles.
Det var med skräckblandad förtjusning vi ställde David hårt mot väggen då han är känd för att provocera, chockera och vara precis så underbart stökig som han ser ut vara.
Dejtar på: Jag dejtar inte längre då jag är förlovad, men då jag fortfarande gjorde det brukade jag ta mina dejter till Hjärter Dam på Kungshomen. Dessförinnan bodde jag på kontoret till en svartklubb på Hälsingegatan och tog således hem tjejerna på första dejten.
Favoritdrink: I’m a wino. Trött på öl. Klarar inte sprit.
Bästa sexlåten: ”I’m your fuckmachine (so turn me on)” av World Domination
Bästa kärlekslåten: ”Love the one you with” av Neil Young
Bästa flirtknep: Rakt på sak. Våga ta ett nej! Det lönar sig om man ligger i.
Längsta förhållandet: Det jag är i nu = Resten av livet. Svårt, men som utopi är det sjuuukt tilltalande.
Favoritpreventivmedel: Jag älskar barn ju!
Bästa sexleksaken: 2 x buttplug (en var)
Favoritställning: Socialdemokrat
Blir avtänd av: Segways och The Ark
Favoritklubb: Kitkat i Berlin. Du kommer aldrig hitta en roligare lekstuga för vuxna! Faktum är att det kan vara den enda klubben I världen där alkohol och droger känns överflödiga.
Senaste kyssen: I detta nuet. Av min fästmös bästa kompis hund, Rupert.
Senaste sexet: En riktigt festlig historia. Och riktigt privat.
Bästa sexknepet: Hitta G-punkten. Kul för alla!