Jag äääälskar Göteborg. Verkligen allt, allt, allt! Hade jag fått göra om så hade jag nog bott kvar istället för att flytta tillbaka till Umeå igen. Men mitt i all glädje och allt pirr så slog det mig varför vi faktiskt är här och då gjorde det bara så himla ont.
Vill skriva jättemycket och dela med mig av alla tankar men måste packa upp och komma i ordning lite + att jag som sagt är helt sjukt trött då jag inte har sovit alls.
[…]Imorgon klockan 09 har vi inskrivning på sjukhuset. // Gabriella Joss
Gabriella, Fjodor, Jason och Jolie Joss är på plats i Göteborg eftersom Jolie ska opereras för det hjärtfel som upptäcktes när hon föddes och som innebar att det var fel på en av hennes hjärtklaffar.
I det här inlägget kan du läsa mer om det.
Gabriella skriver på sin blogg att hon lovar att uppdatera en massa eftersom hon kommer behöva skriva av sig.
Jag hoppas att det är den enda anledningen i så fall till att hon skriver på bloggen – att hon VILL!
Alla måsten och liknande som har med sociala medier tycker jag får vänta annars, för ingenting är lika viktigt som familjens hälsa och att lägga energi på rätt sak.
Jag kommer hålla alla tummar jag har för att operationen går som planerat i morgon och att Jolie inte behöver få en mekanisk klaff inopererad då det kräver att hon äter blodförtunnande medicin.
But why?
